Досудове розслідування

До підслідності слідчих підрозділів Служби безпеки України закон відносить обмежену кількість злочинів. Проте саме вони можуть завдати найбільшої шкоди особі, суспільству, державі, загальній безпеці.

Зокрема, слідчі СБУ розслідують факти шпигунства і державної зради, посягання на конституційний лад, територіальну цілісність і суверенітет, розголошення державної таємниці, кіберзлочини тощо.

За роки військової агресії проти України слідчі СБУ відкрили і розслідували тисячі кримінальних проваджень. Служба передала до суду звинувачувальні матеріали стосовно учасників терористичних організацій, незаконних збройних формувань на сході України, російських агентів, адміністраторів пропагандистських інтернет-спільнот. 

Головне слідче управління СБУ продовжує документувати факти причетності держави-агресора до терористичної діяльності в Україні. Насамперед – це злочини проросійських найманців проти мирного населення. 

Доказові матеріали, зібрані слідчими СБУ, надаються до міжнародних організацій і судів для захисту інтересів України на зовнішньополітичних переговорних майданчиках, посилення санкційного тиску на РФ. 

У складі міжнародної спільної слідчої групи фахівці СБУ розслідують кримінальне провадження за фактом збиття проросійськими бойовиками пасажирського літака Боінг-777 рейсу МН17 у 2014 році.

Новини по темі

Всі новини