Історія СБУ

25 березня 1992 року – офіційна дата створення української спецслужби. У цей день Верховна Рада прийняла закон «Про Службу безпеки України». І невдовзі особовий склад СБУ склав присягу на вірність народу.

Одразу перед Службою постали надзвичайно серйозні виклики – захист державної безпеки і суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності і оборонного потенціалу. 

У складі СБУ були створені підрозділи розвідки і контррозвідки, захисту національної державності і протидії тероризму, військової контррозвідки, боротьби з корупцією і організованою злочинністю, урядового зв’язку, підрозділ спецпризначення «А» тощо.

Служба динамічно розвивалася і співпрацювала з міжнародними партнерами.

З часом СБУ стала центром антитерористичної системи держави. До її обов’язків віднесені не лише захист державної таємниці, а й національного інформаційного простору, кібербезпеки.

З початком російської агресії у 2014 році Служба сконцентрувала свої ресурси на протидії гібридній війні, сепаратизму та збереженню територіальної цілісності. Наші співробітники беруть участь у спецопераціях, в тому числі на Сході України.

У 2019 розпочалася реформа СБУ, яка має визначити якісно нові пріоритети в її роботі. 

Зокрема, спецслужба зосередить більше увагу на контррозвідувальній протидії загрозам державній безпеці, кібербезпеці, боротьбі з тероризмом, захисті державної таємниці тощо. І водночас посилить аналітичний блок, аби діяти проактивно і нейтралізувати безпекові загрози на ранньому етапі.