Охорона державної таємниці

Захист державної таємниці – одна з основних функцій Служби безпеки України нарівні з контррозвідкою та боротьбою з тероризмом.

Служба дбає про охорону секретної інформації, розголошення якої може зашкодити країні. Це, зокрема, відомості у галузях державної безпеки, оборони, економіки, науки й техніки, зовнішніх відносин тощо. 

Державною таємницею можуть володіти органи влади, підприємства та організації. І всі без винятку структури, які працюють із держсекретами, постійно перевіряються Службою. 

Сьогодні захист державної таємниці є надзвичайно важливим як у зв’язку з безпрецедентною активністю російських спецслужб, так і через глобалізацію світового інформпростору.

Втрата чи розголошення державної таємниці через службову недбалість або в інтересах іноземних спецслужб передбачає кримінальну відповідальність. Тільки протягом минулого року Служба локалізувала тисячі передумов для витоку секретної інформації.

У межах міжнародного співробітництва Україна уклала майже п’ять десятків двосторонніх угод із державами-партнерами та міжнародними організаціями щодо взаємної охорони секретної інформації.


Новини по темі

Всі новини